Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Získané poznatky jsou cenný dar a ne cosi povinného, co Ti má zkazit dobrou náladu. (Albert Einstein)

Do hasičské soutěže Mladý záchranář v akci se zapojila naše škola ve dvou kategorií-1. stupeň i 2. stupeň. Zapojené třídy jsou od čtvrtých do osmých tříd. Pětičlenné  týmy žáků postupně plní zadané úkoly a to po celý měsíc březen i duben. Prvním úkolem bylo sestavit evakuační zavazadlo s minimálně 20 věcmi. Dále luštili osmisměrky, zjišťovali způsob vyhlášení poplachu ve škole a evakuační místo. Z mladých hasičů se stali i spisovatelé. Museli vymyslet detektivní příběhy. Mladí hasiči 1. kategorie vyráběli dokonce hasičský automobil.

Helena Pištěková, Ilona Hronková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Mladý záchranář v akci

15.března 2018 se žáci 8.a 9.tříd zúčastnili besedy s pamětnicí 2.světové války, paní E. Švorcovou. Se zaujetím poslouchali vyprávění o odbojové činnosti, do níž se zapojila celá její rodina, o tom, jak ukrývali u sebe doma různé lidi, jak jim pomáhali, jak se chovali příslušníci gestapa, jak byl nakonec její tatínek udán zrádcem. Takovéto bezprostřední informace žádná učebnice dějepisu neobsahuje, o to více jsme si všichni vážili toho, že jsme mohli strávit čas s tak vzácnou osobností. Děkujeme.

Mgr.Eliška Chmelíková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Beseda o 2. světové válce 

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se konala 7. března v prostorách MŠ Kytičky a 14.března v MŠ Pastelce . Během schůzek byli rodiče informování o všem důležitém před vstupem jejich malého školáčka do 1. třídy, byly zde představeny paní učitelky budoucích prvních tříd Mgr. R. Dostálová a Mgr .I. Hronková. Paní učitelky pohovořily o průběhu přípravy na školu v „Moji první školičce“, o zaměření školy a provozu školy.

Děkujeme ředitelce MŠ Kytička M.Brčkové a MŠ Pastelky R.Fialové za uspořádání této informační schůzky.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Setkání s rodiči budoucích prvňáčků v MŠ Kytičce a v MŠ Pastelka 

Vážení rodiče,

v letošním roce se uskuteční zápisy do 1. tříd ve dnech 6. - 7. dubna. K zápisu se dostaví děti narozené v období 1. 9. 2011 - 31. 8. 2012.

V pátek 6. dubna zápis proběhne v době od 14 - 18 hodin a v sobotu 7. dubna v době od 9 - 11 hodin.

Stejně jako v loňském roce bude možnost přihlásit se k zápisu na určitý den i vámi preferovanou hodinu prostřednictvím školního webu. Již od pondělí 5.3. se můžete přihlašovat do rezervačního formuláře. Rezervaci provedete snadno telefonem (382 521 375), nebo na e-mail školy (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Rodiče s sebou k zápisu přinesou

1. doklad o totožnosti

2. rodný list dítěte

3. v případě zájmu o odklad školní docházky musí být doporučující posouzení školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum) a odborného lékaře nebo klinického psychologa

Na vás i vaše děti se u zápisu těší paní učitelky 1.tříd Mgr. Ilona Hronková a Mgr. Radmila Dostálová se svými kolegyněmi a kolegy.

 

13. 2. a 8. 3. jsem měla možnost v rámci výzvy 02-16-022 navštívit Základní školu T. G. Masaryka v Písku. Byla jsem hostem ve 4. B, což je sportovní třída se zaměřením na fotbal. Z toho již vyplývá, že 80 % dětí tvoří chlapci. Třídní učitelka Mgr. Jana Hladká si ale nemůže stěžovat. Žáci jsou sice živější, ale aktivní a výborný kolektiv. Moc dobře se zde pracuje a učí. Měla jsem možnost se i do výuky zapojit a samozřejmě jsem toho ráda využila. Z návštěvy jsem si odvezla mnoho nových užitečných nápadů a poznatků a doufám, že i já jsem zase naopak přispěla ke zpestření výuky na tamější škole.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol

V pondělí 5. 3. 2018 navštívily žáky 1. A a 1. B paní prodavačky z Drogerie DM s programem Veselé zoubky. Prvňáčci si mohli vyzkoušet prakticky čištění zubů, popovídali si společně o správné ústní hygieně a dostali tašky se zubní pastou, kartáčkem na zuby a další drobnosti. 

Mgr. H. Prášková a Mgr. H. Volfová
 
      
 
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Veselé zoubky v prvních třídách

V nadcházejícím měsíci březnu máme naplánováno spoustu zajímavých akcí. Čeká nás například program Veselé zoubky, exkurze na Letiště Praha, návštěva předškoláků a mnoho dalších zábavných i poučných programů. Podrobný rozpis naleznete níže.

   

Attachments:
Download this file (BREZEN.pdf)Plán akcí na měsíc březen[ ]345 kB

Oznamujeme všem, že naše škola má od 26.2.2018 do 2.3.2018 jarní prázdniny.

Přejeme všem žákům a rodičům příjemně prožité prázdniny.

Provoz školní kuchyně je v tomto období přerušen. V celém areálu probíhají úklidové práce a preventivní hygienická opatření. Současně dochází k rekonstrukci úpravny zeleniny a brambor.

Kancelář školy má omezený provoz – vždy od 8.00 do 10.00, nebo po domluvě.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Michal Divíšek, ředitel školy

      

2.základní škola J.A.Komenského srdečně zve rodiče budoucích prvňáčku na informativní schůzku, která se budou konat 14.3.2018 od 15:00 hodin v MŠ Pastelka.

Na setkání se těší paní učitelky budoucích prvních tříd Mgr. Ilona Hronková, Mgr. Radmila Dostálová a vedení školy.

Tento týden ukončili kurz bruslení žáci 2. a 3. B. Dva měsíce na místním zimním stadionu zdokonalovali s pomůckami i bez techniku, soutěžili i hráli hokej. A protože jsme třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy a sport nás zajímá obecně, samozřejmě žijeme letošní zimní olympiádou, na kterou jsme si tak trochu zahráli i v naší poslední hodině. 

Chceme poděkovat společnosti SPOS za opětovné poskytnutí ledové plochy, rodičům za pomoc při zavazování bruslí i panu Janu Kolářovi ml. za asistenci.

Mgr. I. Hronková a Mgr. R. Dostálová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Bruslení 2. B a 3. B

I naše třída žije v těchto dnech zimní olympiádou. Dnes jsme zjistili, co všechno o ní víme, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a ve skupinkách plnili různé úkoly- například jsme navrhli vlastního olympijského maskota, medaili a seznámili jsme se se všemi olympijskými disciplínami. Všichni budeme i nadále sledovat s napětím televizní obrazovky a držet pěsti našim sportovcům.

Mgr. M. Kortanová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - ZOH ve 2. A

2.základní škola J.A.Komenského srdečně zve rodiče budoucích prvňáčku na informativní schůzku, která se budou konat 7.3.2018 od 15:30 hodin v MŠ Kytička.

Na setkání se těší paní učitelky budoucích prvních tříd Mgr. Ilona Hronková, Mgr. Radmila Dostálová a vedení školy.

20. 2. naše škola pořádala turnaj ve vybíjené pro žáky 2. a 3. tříd pod záštitou Milevských novin. Tohoto sportovního klání se zúčastnilo 7 družstev. 1. ZŠ Milevsko vyslala do boje dvě družstva, dále přijely děti ze základních škol z Chyšek, Sepekova, Bernartic a i my jsme postavili dvě družstva. Hrálo se systémem každý s každým a všichni sportovci předváděli opravdu krásné výkony.

Složení družstev:

2. ZŠ Milevsko A: 2.B – Němečková, Třešnička, Vachtová, Kortan, 3.B – Volfová, Stejskalová, Koňáková, 3.C – Kahoun, Houska, Černý, Hroník, Dostálová

2. ZŠ Milevsko B: 2.A - Hanzalová, Bolek, 2.B - Kořánek, Dušek, Našinec, 3.A – Králová, 3.B – Podrabský, Kolář, Baťala, 3.C – Bouška, Klimeš

 

Konečné pořadí:

1. 2. ZŠ Milevsko A

2. 1. ZŠ Milevsko A

3. ZŠ Chyšky

4. ZŠ Sepekov

5. 1. ZŠ Milevsko B

6. 2. ZŠ Milevsko B

7. ZŠ Bernartice

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Turnaj ve vybíjené

Žáci 9. ročníků v rámci předmětů fyziky a chemie navštívili jadernou elektrárnu Temelín a pivovar Platan v Protivíně. Dozvěděli se nové poznatky o historii Temelína a upevnili si své znalosti o jaderné elektrárně. Prakticky si zkusili ovládat model reaktoru. V pivovaru se seznámili s principem výroby piva.

Helena Pištěková, Jan Hrubec

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Exkurze 9. tříd

 Ve středu 7. února se na naší škole konala recitační soutěž. Ve třídách 1. i 2. stupně proběhla v minulých dnech třídní kola, ze kterých vzešli  postupující do školního kola. Porota složená z paní učitelek I. Petrové, L. Štemberkové - Kosobudové a I. Hronkové rozhodla takto:

 NULTÁ KATEGORIE (1. třídy):          1. Kosobud Jan                       2. Dolejší Elena                      3. Slivka Štěpán

 1. KATEGORIE (2. a 3. třídy):            1. Volfová Blanka                    2. Prášková Natálie                3. Hodíková Simona

 2. KATEGORIE (4. a 5. třídy):            1. Bardová Adéla                    2. Hrachová Kamila                3. Vachta Matyáš

 3. KATEGORIE (6. a 7. třídy):            1. Komasová Helena              2. Kutálková Karolína             3. Bouška Pavel

 4. KATEGORIE (8. a 9. třídy):            1. Kakosová Hana                  2. Šiknerová Lenka

 

Recitátoři, kteří se umístili ve své kategorii na 1. a 2. místě, budou naši školu reprezentovat 20. března na okresním kole v Písku. 

Všem zúčastněným děkujeme za pěkně předvedené výkony a výhercům gratulujeme!

Mgr. Ilona Hronková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Recitační soutěž

V následujících dnech vycházející žáci obdrží 2 kusy dokumentu - Přihláška ke vzdělávání - studiu ve střední škole.
Žáci obdrží přihlášky již s předvyplněnými osobními údaji a s klasifikací za poslední tři pololetí.

Na přihlášce může uchazeč uvést dvě školy, na které se hlásí, případně dva obory vzdělání v rámci jedné školy nebo jeden obor vzdělání, ale dvě zaměření dle ŠVP. Do přihlášky uchazeč uvede název a adresu školy a kód a název oboru vzdělání. Vyplněné přihlášky uchazeč a zákonný zástupce podepíší. Vyplněnou a podepsanou přihlášku zašle uchazeč školám uvedeným v přihlášce. 

Pomůcku k dalšímu doplnění najdete zde

Podrobné vysvětlivky najdete zde: Poznámky k přihláškám

Žádáme rodiče, aby děti, které se hlásí na obory s požadovanou povinnou lékařskou prohlídkou, objednali u svého obvodního lékaře.
Upozorňujeme, že vyplněnou a potvrzenou přihlášku je nutné odevzdat, nebo odeslat na střední školu, učiliště nejpozději do 1.3.2018. 

2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Vás zve na turnaj ve vybíjené, který se bude konat 20.2.2018 pro žáky 2. a 3. třídy. Turnaj se pořádá pod záštitou Milevských novin.

Protože se blíží čas masopustu a maškarních průvodů, vypravila se třída 2. A ve čtvrtek 1. 2. do Muzea maškar v Milevsku. Děti si masky prohlédly, pan Pokorný nám přiblížil jejich historii a nakonec jsme se do některých i oblékli. Moc děkujeme a nyní už se těšíme na sobotní průvod masek naším městem.

 Mgr. Marie Kortanová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 2. A v Muzeu maškar v Milevsku

V nadcházejícím měsíci únoru máme naplánováno spoustu zajímavých akcí. Čeká nás například plavecký výcvik, okresní kola různých olympiád, exkurze do Jaderné elektrárny Temelín a mnoho dalších zábavných i poučných programů. Podrobný rozpis naleznete níže.

           

Attachments:
Download this file (UNOR.pdf)Plán akcí na měsíc únor[ ]337 kB

V neděli 28. ledna 2018 jsme se vydali na týdenní lyžařský kurz do Železné Rudy. Ubytovali jsme se v hotelu Grádl. V pondělí bylo zataženo, ale nám to vůbec nevadilo. Dopoledne jsme lyžovali na sjezdovce Belveder a odpoledne běžkovali. V úterý se vyjasnilo, a proto jsme si celý den užívali na sjezdovkách. Ve středu odpoledne jsme se šli podívat do Železné Rudy. Zábava nekončila pouze návratem do hotelu. I každodenní večerní program byl velmi pestrý a zajímavý. Od poučení o bezpečnosti, sledování videa o lyžování, až po noční běžecký závod. Všichni doufáme, že nám i nadále vydrží pěkné počasí a že se nikomu nic nestane.

Šimáková, Bočanová, Kakosová, Kocábová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Lyžařský výcvik (28.1. - 3.2.2018)

V pátek 26. 1. navštívili žáci 5. A milevskou knihovnu, kde pro ně byl připraven naučný program o T. G. Masarykovi. Nejen, že se o našem prvním prezidentovi dozvěděli mnoho faktů i zajímavostí, ale pomocí fotografií si přiblížili všechny hlavy státu. Pomocí básničky je dokázali i správně seřadit podle jejich funkčního období. Na chodbách knihovny zhlédli i výstavu, která byla věnována právě T. G. Masarykovi. V trénování paměti pak pokračovali i ve druhé části lekce. Zde se pomocí různých pohybů dozvěděli, jak správně jsou za sebou sportovní disciplíny v desetiboji. Pracovnicím knihovny moc děkujeme za krásně strávené odpoledne.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 5. A v knihovně

Ve čtvrtek 25. 1. vyrazili žáci devátých tříd do zrcadlového sálu v Domě kultury. Zde na ně čekala lektorka Jana Miklavčičová, která je zasvětila do tajů zumby. Na konec lekce nechybělo ani oblíbené posilování. Hodina se opravdu povedla, všichni se snažili a pořádně zapotili. Paní Miklavčičové moc děkujeme za trpělivost a profesionální přístup k žákům.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sportovní hry s lektorkou zumby

Ve středu 24. 1. se dívky z 1. stupně naší školy zúčastnily okresního finále turnaje ve vybíjené v Písku. Ve složení Müllerová Adéla, Kofroňová Kateřina, Kofroňová Karolína, Radostová Taťána, Miklavčičová Anna, Matějková Veronika, Koňáková Stela, Fořtová Anežka, Brousilová Anna, Bočanová Martina, Kodadová Tereza a Šťastná Natálie obsadily 3. místo.

Mgr. Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Turnaj ve vybíjené

Každá pohádka jednoho dne končí, a tak se i náš týdenní pobyt na horách skončil.

Už jsme doma. Velká únava, plno zážitků, svaly na rukou a nohou z každodenních zimních sportovních aktivit. Chválím všechny děti, které se zúčastnily zimního pobytu v přírodě.  Zároveň děkuji všem rodičům, kteří dětem pobyt umožnili.

Pěkné zážitky umocnilo i vstřícné chování všech zaměstnanců hotelu  Salivar v Horní Vltavici, kteří se snažili splnit veškerá přání dětí i pedagogického doprovodu.

 Mgr.Dana Kotrbová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návrat ze zimního pobytu v přírodě

2.základní škola J.A.Komenského srdečně zve rodiče budoucích prvňáčku na informativní schůzku, která se budou konat 24.1.2018 od 15:15 hodin v MŠ Klubíčko.

Na setkání se těší paní učitelky budoucích prvních tříd Mgr. Ilona Hronková, Mgr. Radmila Dostálová a vedení školy.

 

Již pátým rokem probíhá na prvním stupni 2. zš J. A. Komenského Milevsko rozšířená výuka tělesné výchovy. Vždy v jedné třídě z ročníku se vyučují týdně tři hodiny tělesné výchovy namísto běžných dvou. Tomu je uzpůsoben i náš školní vzdělávací program. Dle něj mají tito žáci v pátém ročníku absolvovat zimní pobyt v přírodě.

Premiéru má letošní 5. B paní učitelky Mgr. Dany Kotrbové, která je na zimním pobytu na Šumavě v Horní Vltavici ve dnech 15. 1. – 19. 1. 2018. Téměř všichni žáci ze třídy společně se svou třídní učitelkou a pedagogy Mgr. Milošem Haluškou a Mgr. Ivanou Šťastnou vyrazili autobusem na hory.

Děti s sebou vezly boby, sáně, talíře, lyže, zkrátka cokoliv, s čím se dá jezdit na sněhu. Pětidenní program je zaměřen na různorodou zimní sportovní zábavu. Všichni bobují, sáňkují, lyžaři pak lyžují na místní sjezdovce pod dozorem školních lyžařských instruktorů. Nechybí hry na sněhu, soutěže, turistika ani oblíbené stavění sněhuláka. Během dne se najde i chvilka na procvičování učiva hlavních předmětů ČJ a M.

Počasí nám přeje a děti jsou spokojené.

Mgr. I. Šťastná

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Páťáci 2. zš Milevsko poprvé na horách

Žáci devátých ročníků si pro svůj poslední rok na základní škole mohou zvolit povinně volitelný předmět SPORTOVNÍ HRY. Jsou to dvě hodiny pohybu týdně navíc, kam jsou zařazené míčové sporty, rychlostní soutěže, kruhové tréninky, atletika i gymnastika. Ale tento čas netráví jen v tělocvičně. Pro zpestření občas vyrazí i do posilovny. Další mimořádnou akci pro ně připravujeme na konec ledna - a to hodinu zumby.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sportovní hry

Žákyně ze 4. A oživily vyučování prvňáčkům. S dramatickým ztvárněním básně Polednice vystoupily v obou prvních třídách. V jednotlivých rolích se představily: Taťána Radostová – matka, Alena Sádlová – dítě, Lucie Kolářová – Polednice, Kateřina Kofroňová – otec. Role vypravěče se zhostila Kamila Hrachová. Prvňáčci herce odměnili potleskem.

Mgr. Ivana Šťastná

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Dramatizace básně Polednice

10. ledna se chlapci z pátých ročníků zúčastnili okresního finále v Písku ve vybíjené. Z celkových devíti družstev obsadili konečné sedmé místo.

Složení družstva: 5. A – Hronek Lukáš, Hlavín Jan, Mrázek Jaroslav, Kořánek Šimon, Kaleja Pavel, Vachta Matyáš, Kortan Matěj, 5. B – Kodad Vít, Pleskač Ondřej, Zvonař Šimon, Brousil Zdeněk, Hadáček Marek

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Turnaj ve vybíjené

V nadcházejícím měsíci lednu máme naplánováno spoustu zajímavých akcí. Čeká nás například lyžařský výcvik 7.ročníku, okresní kola různých olympiád, zimní pobyt v přírodě a mnoho dalších zábavných i poučných programů. Podrobný rozpis naleznete níže.

      

Attachments:
Download this file (LEDEN.pdf)Plán akcí na měsíc leden[ ]334 kB

V pátek 22.12. jsme byli poslední den ve škole před vánočními svátky, a tak jsme si ho chtěli hezky užít. Do malého lesíka jsme donesli ptáčkům něco dobrého a zazpívali jim koledy. O vánočním jarmarku někteří žáci z naší třídy vyrobili dřevěné postavičky do betléma, a tak jsme se došli do knihovny podívat, jak jim to tam mezi ostatními sluší. Po návratu do školy jsme si vyrobili svícínky z ovoce a citronová prasátka pro štěstí. U stromečku jsme si společně zazpívali koledy, a když zazvonil zvoneček, mohly se rozdávat dárky.

Mgr. Jitka Povolná

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Vánoce ve 3.C

Poslední čtvrtek před Vánoci vyrazili žáci 2. A na vycházku po Milevsku. Cestou jsme se zastavili u kádí s kapříky a někteří si s sebou domů odnesli šupinu pro štěstí. Dále jsme zamířili na náměstí, kde jsme si prohlédli krásný vánoční strom a betlém a protože jsme byli nedaleko knihovny, zašli jsme se podívat na postavičky ze dřeva, které vyráběly děti na školním vánočním jarmarku. Cestou zpět do školy jsme se zastavili u sochy Karla Stehlíka a využili napadlý sníh k zimním radovánkám. Všichni jsme si užili krásné dopoledne.

Mgr. M. Kortanová a Ing. B. Homolková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Předvánoční vycházka 2. A

V pátek 22.12.2017 se konal vánoční florbalový turnaj pro žáky 2. stupně. Zúčastnilo se celkem 5 chlapeckých týmů. Hrálo se systémem každý  s každým. Po krásných a často napínavých zápasech se vítězem stalo družstvo Zbytky. Nejlepší tři týmy dostaly sladkosti a každý člen vítězného týmu dostal ještě barevný florbalový míček. Konečné celkové pořadí týmů: 1. Zbytky, 2. FBC Ž(Š)ampioni, 3. Paraziti, 4.  Deratizátoři, 5. SK Slavoj Vyšehrad. 

Mgr.Alena Krejčová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Vánoční florbalový turnaj

Ve čtvrtek 21.12.2017 si žáci sedmých tříd udělali předvánoční  výlet do Písku. Navštívili zde Prácheňské muzeum, kde byly vystaveny historické i novodobé betlémy z depozitářů. Nejzajímavější byl chlebový betlém, na který se použilo 47 kg chleba v syrovém stavu. Jesličky vyrobené z chlebové kůrky a střídky obsahovaly celkem 558 objektů. 

Mgr. Alena Krejčová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Prácheňské muzeum v Písku

V úterý 19. 12. pěvecké sbory 2. ZŠ svým vystoupením přispěly ke krásné vánoční atmosféře. Děkujeme Všem, kteří přišli a společně s námi si i zazpívali. Přejeme krásné Vánoce a do nového roku 2018 všechno nejlepší. 

Učitelé 2. ZŠ

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Takové folkové Vánoce aneb „Zas narodil se Kristus Pán“

Ve čtvrtek 21. 12. 2017 se žáci 1. A a 1. B obtěžkáni spoustou tašek a batůžků vydali  na cestu do nedalekého lesa. Tašky a batůžky měli plné sena, jablíček, mrkví, kaštanů, žaludů a zrní pro zvířátka,kterým šli ozdobit vánoční stromeček a popřát jim krásné Vánoce.

Mgr.Hanka Prášková a Mgr. Hanka Volfová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Zdobení stromečku

Dne 21. 12.se dětem ze 2. B splnilo adventní přání-návštěva knihovny. Všechny knihy tu byly jen pro ně, dokonce i spousta knih s vánoční tematikou. Děti si také mohly zahrát společenské hry nebo skládat puzzle. Dopoledne se nám vydařilo. Přeji všem dětem i rodičům 2. B krásné Vánoce.

Mgr. R. Dostálová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 2. B v knihovně

Také žáci 4. A a 5. A chodili pravidelně na hodiny bruslení, které právě tento týden skončily. My, paní učitelky, musíme všechny pochválit za poctivou práci, nadšení i kázeň. Je vidět, že je bruslení baví a doufáme, že ještě dlouho bude.

 Mgr. I. Hronková a L. Kosobudová

      

Žáci 1.A  a 1.B navštívili 18.12. knihovnu v DK. Paní Eva Hlavín měla pro děti připravený pěkný vánoční program se zajímavými úkoly, které děti nadšeně plnily. Všichni se těšíme na další návštěvu. Přejeme všem krásné Vánoce.

Mgr. Hanka Prášková a Mgr. Hanka Volfová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návštěva knihovny

Dne 14. 12. 2017 se ve škole konal další ročník oblíbeného Vánočního jarmarku. Přípravy na tuto akci pohltily snad každého. Žáci vytvořili pod vedením paní učitelek mnoho překrásných výrobků a vyzdobili školu. Dětský sbor a sbor paní učitelek nacvičil pod vedením Mgr. Miroslava Martínka vánoční pásmo. Dílničky zaměřené na vánoční zvyky a prodej žákovských výrobků obsadily snad všechny třídy školy. Odborné učebny se přeměnily v laboratoře mladých vědců, kde si mohli všichni vyzkoušet různé zajímavé pokusy. To vše doplnili svým programem pozvaní hosté – Knihovna Milevsko, Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Centrum pro mladé rodiny Milísek. Ve škole nechybělo ani malé občerstvení v žákovské kuchyňce nebo výroba trdelníků profesionálních výrobců z Příbrami.

Velké poděkování za tento krásný večer patří všem zúčastněným žákům a pedagogům, našim sponzorům i pozvaným organizacím.

Mgr. Michal Divíšek, ředitel školy

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Vánoční jarmark

Žáci 1. B se připravují na Vánoce. Recept na muffiny : 2 vejce, 1 hrnek cukru, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr, 1 skořicový cukr, 1/2 hrnku oleje, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek mléka. Pečeme 25- 30 minut na 150° C.

Mgr. Hana Volfová

      

Třídy 2. A a 3. C byly minulý týden naposledy v letošním školním roce bruslit na zimním stadionu .Moc bychom chtěli poděkovat rodičům a prarodičům za pomoc během bruslení a také slečně Zuzaně Petrové díky níž jsme se zdokonalili v bruslařském umění. Doufáme, že příští rok v tom budeme moci opět pokračovat.

Mgr. M. Kortanová a Mgr. J. Povolná

      

V pátek 8. prosince jsme zavítali do pohádky. V knihovně v Domě kultury nás paní Hlavín provedla světem pohádek plným pohádkových postav a podivuhodných dějů.
Připomněli jsme si rozdíly mezi pohádkou lidovou a autorskou, poskládali jsme dvojice pohádkových postav a zdramatizovali jsme veselou pohádku o prádle na šňůře. Ale té pohádce chyběl konec, proto jsme ho vymýšleli. A podařilo se nám vymyslet hned několik různých konců. To bylo smíchu a veselí. 
V knihovně se nám velmi líbilo a už teď se těšíme na další návštěvu.

Žáci 3.A

      

Ve čtvrtek 7. prosince zavítaly třídy 3. B a 3. C do knihovny v DK. Přivítala nás paní Eva Hlavín a téma "pohádky".

Děti se dozvěděly, co jsou pohádky lidové a autorské, poznaly jejich hlavní znaky a některé konkrétní knihy, dokonce si jednu moderní dle připraveného scénáře zahrály.

Rozvíjely i svou fantazii, když pak ve skupinkách vymýšlely, jak by mohl příběh dopadnout... Jen při hře "Přiřaď k sobě dvojici pohádkových postav" měli někteří mezery, takže domácí úkol na vánoční prázdniny zní jasně: číst a poctivě sledovat v televizi klasické české pohádky! 

 Mgr. I. Hronková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 3. B a 3. C v knihovně

Čertovský den, kdy se děti proměnily v malé čertíky, plnily čertovské úkoly ,jsme si hezky užili. Kromě čertovského učení jsme si zazpívali čertovskou písničku, zatancovali čertovský tanec a navštívil nás skoro opravdický Mikuláš, anděl a dva čerti .

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Čertovský den v 5.B

Plavecký výcvik tříd 2. B a 3. B skončil 28. listopadu závody. Plavalo se na čas a vybrat si žáci mohli styl plavání i způsob startu. 

A zde jsou výsledky:

2. B - chlapci: 1. Kahoun Jan                           

                       2. Kalous Jindřich

                       3. Alexa Lukáš

 

        - dívky:      1. Vachtová Kateřina

                          2. Procházková Adéla

 

3. B - chlapci: 1. Duchač Dominik

                       2. Hovorka Ondřej

                       3. Kolář Vojtěch

 

        - dívky:      1. Koňáková Stela

                          2. Velková Štěpánka 

                          3. Urbanová Lucie

            

V úterý 5. prosince chodili po budově naší školy představitelé nebe a pekla. Ve třídách 1. stupně četli hříšníky a jejich hříchy z Pekelné knihy, ti pak museli slibovat na Mikulášovu berlu, že se polepší. Pro jistotu si je však čerti poznačili černou barvou a uvidíme v příštích dnech, zda lavice v některých třídách neprořídnou...  Za přednesenou básničku nebo zazpívanou písničku pak děti dostaly od Mikuláše sladkou nadílku. 

Mgr. Ilona Hronková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Mikuláš, andělé a čerti na 2. ZŠ

V pondělí 4. 12. 2017 se žáci 1. A a 1. B vypravili se svými paní učitelkami na adventní výlet do Muzea čokolády a marcipánu v Táboře. Výlet si moc užili a zkrátili si zase o kousek dobu čekání na Ježíška.

Mgr. Hanka Prášková a Mgr. Hanka Volfová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Adventní výlet do muzea čokolády a marcipánu v Táboře

Ve čtvrtek 30.11.se naše škola zúčastnila okresního kola florbalového turnaje v Písku. Po zápasech ve skupině postoupili chlapci do semifinále a obsadili konečné 3.místo.

Zápasy ve skupině:

2.ZŠ Milevsko – Protivín 10:2

                        – ZŠ Beneše Písek 1:3

                        – ZŠ Tylova Písek 5:1

 

Semifinále:

2.ZŠ Milevsko – 1.ZŠ Milevsko 1:5

                       – ZŠ Beneše Písek 4:2

Sestava: 5.A – Habart Matěj, Kortan Matěj, Hlavín Jan, Kořánek Šimon, Bauška David, Hronek Lukáš, Vachta Matyáš, Mrázek Jaroslav, 5.B – Kodad Vít, Pleskač Ondřej

Všem chlapcům děkujeme za předvedené výkony a krásnou kolektivní hru.

 Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Florbalový turnaj

Ve čtvrtek 23. 11. navštívili „páťáci“ knihovnu v milevském kulturním domě. Zde pro ně měla paní Hlavín připravený pořad o Rudolfovi II. a jeho době. Nejdříve si přečetli ukázku z knihy, která jim vysvětlila, jak se tento panovník vůbec dostal k českému trůnu. Poté řadili známé osobnosti minulosti i současnosti do časové přímky a zamýšleli se nad tím, koho mohl Rudolf II. potkat. Nejvíce ale děti zaujalo, když se prostory plné knížek proměnily v alchymistickou laboratoř. Každá skupinka si vyzkoušela hru na malé chemiky. Knihovna stále stojí na svém místě – všechny pokusy se povedly, jak měly… Paní Hlavín moc děkujeme za krásně strávené dopoledne a již se těšíme na další pozvání.

Mgr. Lucie Kosobudová, Mgr. Dana Kotrbová a žáci 5. tříd

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Páté třídy v knihovně

V úterý 28. 11. 2017 se sešli žáci 1.A a 1.B naposledy v letošním roce na zimním stadionu. Naučili se všichni bruslit. Všem moc gratulujeme,  protože odvedli velký kus práce. 

Mgr. Hanka Prášková a Mgr. Hanka Volfová
 
      
 
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Poslední bruslení

V souladu s platným volebním řádem vyhlašuji volby do školské rady 2.základní školy J. A. Komenského 1023, Milevsko, J. A. Komenského 1023, okres Písek.

Zástupci nezletilých žáků budou voleni z řad rodičů a zákonných zástupců. Důvodem voleb je ukončení funkčního období stávající školské rady. Do školské rady se volí 3 zástupci z řad zákonných zástupců žáků.

Více informací o průběhu je přiloženo v následujícím dokumentu.

Oznámení o konání voleb do školské rady

Seznam kandidátů do školské rady

 Mgr. Michal Divíšek

       ředitel školy

Společnost PorCeTa připravila pro žáky 7. A a 7. B program o závislostech, který se soustředil na téma kouření. Během dvou vyučovacích hodin téma probrali ze všech úhlů, žáci pracovali ve skupinách, sdělovali své názory a zkušenosti, zároveň se o nikotinové závislosti dozvěděli všechna základní fakta, která jim mohou pomoci v rozhodnutí nekouřit.

Mgr. H. Jeřábková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Beseda na téma kouření

Dne 21.11.2017 vybraní žáci z osmých a devátých tříd navštívili v doprovodu vedoucího střediska odborného výcviku Ing. Pavla Jíšky jednotlivé úseky praktického vyučování SOŠ a SOU Písek. Žákům naší školy bylo předvedeno bohaté technické vybavení střediska. Seznámili se podrobně s výukou stavebních a technických oborů. Doufáme, že prohlídka bude inspirující při jejich výběru budoucího povolání. Děkujeme panu Ing. Jíškovi za organizaci celé prohlídky.

Mgr. Jan Hrubec

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návštěva SOŠ a SOU v Písku

Žáci 1. B a 1.A navštívili 20.11. knihovnu v DK. Dozvěděli se, jakým způsobem se mohou do knihovny přihlásit. Poslechli si úryvek ze zajímavé knížky a plnili jednoduché úkoly. Určitě se již všichni těší na další návštěvu, která se uskuteční v prosinci.

Hana Volfová a Hana Prášková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Prvňáci v knihovně

V pondělí 13. listopadu byla pro žáky 8. tříd přichystaná beseda o dospívání pod vedením Mgr. Jaroslavy Haluzové, porodní asistentky z táborské nemocnice. Žáci se dozvěděli velice užitečné a zajímavé informace a tím si rozšířili vědomosti z  předmětu výchovy ke zdraví.

Ing. Helena Pištěková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Beseda o dospívání

I letos jsme u nás na 2. základní škole J. A. Komenského pro Vás připravili „Vánoční jarmark“. Najděte si čas a zavítejte k nám ve čtvrtek 14. prosince od 15.00 do 18.00 hodin.

V pondělí 20.11.2017 se koná pravidelná sběrová akce naší školy. Starý papír bude vybírán na rampě tělocvičny od 7:00 do 8:00. Děkujeme všem účastníkům.

V sérii obrazového představování prvňáků z oblasti Písecka budou 22.11. zveřejněny fotografie našich prvňáčků v Píseckém deníku. Určitě si to všichni malí školáci za prokázané úsilí zaslouží.

   

Od 13. do 15. listopadu se žáci naší školy zúčastnili celostátní soutěže Bobřík informatiky. Soutěže se již pravidelně účastní žáci 4. – 9. tříd naší školy. V této soutěži mohou nejen porovnat své vědomosti se spolužáky, ale i ověřit své kompetence v oblastech algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Bobřík informatiky

Ve čtvrtek dne 16.11 navštívili žáci 8. B, 9.A a 9.B akci Den otevřených dveří Gymnázia Milevsko. Seznámili se zde s možností středoškolského studia, které připravuje studenty na vysoké školy všech oborů. Moderní vybavení jazykové učebny, chemické laboratoře a učebny informatiky žákům představili studenti gymnázia. Za jejich výbornou průvodcovskou službu děkujeme. Žákům se prohlídka školy líbila a doufáme, že bude i inspirací při jejich rozhodování o dalším studiu na SŠ.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návštěva gymnázia

Měla jsem možnost v rámci projektu Sdílení zkušeností  pedagogů z různých škol navštívit základní školu Chyšky, konkrétně 2. třídu a její paní učitelku Mgr. Lenku Pešičkovou. Základní škola již poněkolikáté obhájila titul Ekoškola a její zaměření na ochranu přírody je vidět na každém kroku. Během celého školního roku děti 2. třídy ve všech předmětech provází skřítci Ekolínci, kteří u nich ve třídě spí a paní učitelka úžasným způsobem celé téma zpracovala. Nahlédnutí do této školy pro mě bylo velkým profesním přínosem a inspirací. 

Mgr. Hanka Prášková 

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol

Žáci 5.B v rámci výuky Člověk a svět práce se byli podívat na sázení ovocných stromů ve starém sadu v ulici P.Bezruče. Nově zde bude vysázeno 40 ovocných stromů. Stromy vysazovali dobrovolníci ve spolupráci s neziskovou společností „Sázíme stromy“ dne 9. listopadu.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sázení ovocných stromů

Dne 6.listopadu v rámci výzvy Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol navštívila naši školu paní  Mgr. Marcela Timoranská, zástupkyně ředitele  základní školy Kovářov. Sledovala výuku chemie 9. a 8. tříd. Poté si prohlédla vy bavení naší školy. Při vzájemné reflexi jsme si vyměňovaly poznatky a zkušenosti z oboru chemie. Byl to velmi příjemně strávený den. 

 Ing. Helena Pištěková

      

Žáci 5.A a 5.B dne 7.11.2017 navštívili Planetárium v Českých Budějovicích , zhlédli program “Náš vesmírný domov.“ Dozvěděli se základní informace o pohybech Země, Měsíce i ostatních těles sluneční soustavy. Program pokračoval návštěvou planetária se simulací noční oblohy, kde žákům ukázali, odkud vychází a kde zapadá Slunce, souhvězdí, mléčnou dráhu.

 

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návštěva Planetária v Českých Budějovicích

Skřítci Knihomil a Knihomol nás provázeli napínavým příběhem. Žáci svým čtením zachránili planetu Knihonetu a vše dobře dopadlo.

Nejlepší čtenáři:

2.B – Gábinka Růtová

 Oliver Chýle

2. A - Monika Hanzalová

 Jindra Fara

Blahopřejeme!

Mgr. M. Kortanová a Mgr. R. Dostálová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Soutěž „O nejlepšího čtenáře 2. A a 2. B“

Ve středu 1.11.2017 se žáci 2. stupně zúčastnili Okresního kola Sportovní ligy ZŠ ve florbale v Písku. Naši žáci nastoupili do turnaje s lehkou nejistotou a obavami, protože hned první zápas hráli s těžkým soupeřem. Po první výhře byli žáci velmi motivováni pro další výkony. Dostali se až do samotného finále, kde odehráli další velmi pěkný zápas, ale na celkové vítězství to bohužel nestačilo. Umístili jsme se tak na krásném druhém místě.

Všichni účastníci si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a reprezentaci školy. 

Mgr. Krejčová Alena

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Okresní kolo Sportovní ligy ve florbale

V pátek 3. listopadu byl pro žáky 1. stupně (3. – 5. ročníku) připraven hudební program Písničkový kolotoč. Příjemnou a vtipnou formou se všichni dozvěděli, jak písnička vzniká a z kolika různých pohledů se dá na písničku nahlížet. Potlesk si užili i žáci, kteří se nebáli přijít na pódium a předvést své pěvecké umění a učitelé, kteří je tomuto naučili. Dvojice muzikantů, která nás programem prováděla, zakončila své vystoupení důležitou poznámkou, že jediným univerzálním jazykem ve světě je hudba.

 Pro druhý stupeň následoval program – Historie českého rocku. Z ohlasů žáků a učitelů, mohu potvrdit, že i tento program našel velmi kladné ocenění, a to je rozhodně důvod těšit se na další nabídku této hudební agentury z Karlových Varů.

Mgr. Miroslav Martínek

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Písničkový kolotoč – Historie české rockové hudby

Měla jsem tu možnost navštívit v rámci projektu Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol 17. 10. a 2. 11. 2017 Základní školu Tábor, Zborovská 2696. Několik hodin jsem byla tichým pozorovatelem při výuce v 2. D, kde je třídní učitelkou Mgr. Martina Pešičková. Děti byly aktivní a chtěly mi ukázat, jak vše umí a zvládají. Také mi byla dána příležitost trochu se s dětmi zapojit, a tak jsem pomohla s náplní hodiny TV a zkusila jsem si hodinu práci asistentky s jedním žáčkem. Zjistila jsem, že radosti i starosti učitelů se prolínají oběma školami a jsou si velice podobné. Při vzájemné reflexi jsme si s paní Pešičkovou předaly naše zkušenosti a vzájemné rady.

Poznala jsem také, jak tamější škola funguje jako celek – družiny, jídelna, dohledy a základní provoz.

Moc děkuji za umožnění této návštěvy, která pro mě byla určitě přínosem.

 

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návštěva na základní škole v Táboře

V nadcházejícím měsíci listopadu máme naplánováno spoustu zajímavých akcí. Čeká nás například návštěva planetária, soutěž Bobřík informatiky, prezentace středních škol a mnoho dalších zábavných i poučných programů. Podrobný rozpis naleznete níže.

      

Attachments:
Download this file (LISTOPAD.pdf)Plán akcí na měsíc listopad[ ]346 kB

Pěkný halloweenský den si užili žáci 2. A. Děti se nejprve s tímto svátkem seznámily, poznaly jeho hlavní symboly a zvyky, které se během dnešního dne a noci dodržují v anglicky mluvících zemích. Během dalších vyučovacích hodin pracovali žáci ve skupinkách a plnili různé hallooweenské úkoly. V českém jazyce například dotvářeli básničku, v matematice počítali strašidelné slovní úlohy a při výtvarné výchově si každý vyrobil masku čaroděje nebo malého ducha. V závěru vyučování jsme dětem za odměnu vyzdobily tváře halloweenkými symboly. Všem se strašidelné dopoledne moc líbilo.

Mgr. Marie Kortanová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Halloween ve 2. A

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti.

Žáci 5 .B si vyzkoušeli ve výtvarné výchově i jiných předmětech oslavit halloween .Někteří žáci využili i kostýmy.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Halloween v 5.B

Dne 8.11.2017 od 16.00 se ve  školní jídelně koná schůzka pro vycházející žáky a jejich rodiče s prezentací středních škol. Připomínáme, že schůzka je určena nejen pro rodiče žáků 8. a 9. tříd, ale i pro žáky. Pozváni jsou představitelé středních škol píseckého a táborského regionu. V úvodu budou podány základní informace o přijímacím řízení a přijímacích zkouškách, následovat budou prezentace škol. Závěr je vyhrazen dotazům a individuálním konzultacím. 

Další informace najdete v následujících odkazech: 

Termíny konání jednotné přijímací zkoušky 2017/2018

Dny otevřených dveří 2017/2018 - přehled

Informace pro přijímání na střední školy a konzervatoře ve školním roce 2017/2018

Ustanovení o přijímacím řízení do středních škol ve školském zákoně

Specifikace požadavků pro jednotnou přijímací zkoušku na střední školy - český jazyk

Specifikace požadavků pro jednotnou přijímací zkoušku na střední školy - matematika

 

Po obdržení nových pokynů ohledně přijímacího řízení budeme informace ihned aktualizovat.

25.10. žáci 1.B zakončili téma podzim vycházkou do lesa. Poznávali stromy a keře, postavili si domečky z přírodních materiálů. Návštěvu lesa si moc užili.

Hana Volfová

            

Každoročně se naši žáci čtvrtých ročníků zúčastňují výcviku na dopravním hřišti v Táboře. Tento týden si ověřili a doplnili teoretické znalosti z dopravy. Zároveň si prakticky vyzkoušeli jízdu podle pravidel silničního provozu na cvičném hřišti. Mají ještě půl roku na pilování dovedností a odstranění nedostatků, aby splnili požadavky a obstáli ve zkoušce pro získání průkazu cyklisty.

Mgr. Ivana Šťastná

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Čtvrťáci na dopravním hřišti

Po výměně truhlářských hoblic, renovaci manipulačních stolů a židlí jsme přistoupili i k výměně ručního nářadí ve školní dílně. Nářadí bylo pořízeno ze sponzorského daru v hodnotě 23 000,-Kč od ZVVZ GROUP a.s.

Odezva žáků byla velice kladná a práci s novými nástroji si chce zkusit snad celá škola. Za sponzorský dar děkujeme.

Mgr. Michal Divíšek, ředitel školy

       

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Nové nářadí do školních dílen

V pátek 20.10. žáci 5.A oblékli na hodinu tělesné výchovy společenský oděv. Místo sportování v tělocvičně na ně čekaly dvě hodiny jiného pohybu – tance. Společně se naučili základy polky a mazurky. Všichni se předvedli jako pohybově zdatní a nic jim nečilo potíže. Nejvíce ale uvítali moderní písně, kdy jim taneční kreace šly přímo od „nohy“. V tento den nechyběla ani hodina společenského chování. A tak nyní již chlapci ví, že k děvčatům se mají vždy chovat s úctou, a dívky pochopily, že hezké slovo a úsměv dokáží vyřešit skoro všechny problémy. Děti z 5.A jsou prostě parta.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Tělesná výchova trochu jinak

Sedět celý den v lavicích není příliš zábavné, v okolí školy je spousta parků a hřišť, které rádi navštěvujeme. Zvláště na podzim je tam krásně. Během vycházky jsme nejen poznávali stromy, keře, dopravní značky, ale i výtvarně tvořili z přírodnin.

Mgr. M. Kortanová a Mgr. R. Dostálová

       

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Podzimní vycházka 2. A a 2. B

Plavecký výcvik tříd 2. B a 3. B je právě v jeho polovině. 5 lekcí už mají za sebou, 5 lekcí je ještě čeká. Někteří se zdokonalují v plaveckém stylu, z jiných se zdatní plavci teprve stávají.

Díky dotačnímu programu MŠMT bude uhrazeno i část cestovného.

Upozorňujeme rodiče, že 24. 10. neplaveme, další lekce je až po prázdninách 31. 10.

 Radmila Dostálová

Copyright © 2018 2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Rights Reserved.