Jste zde: Titulní stránka
Back To Top
1.Mobilní aplikace- je nutné nové přihlášení-
- PŘIDAT NOVÝ PROFIL
- vyhledat školu – do vyhledávače zadat Milevsko vybrat školu 2. ZŠ J. A. Komenského Milevsko
- znovu se přihlásit uživatelským jménem
+ heslo
2. webová aplikace- zadat do vyhledávače: 2zsmilevsko.bakalari.cz
- zadat přihlašovací údaje - uživatelské jméno + heslo
Když se zrodila myšlenka čtení pro prvňáčky, nikdo nepředpokládal, že začíná jedna velká, krásná etapa v životě mnoha malých i velkých žáků naší školy. Nejprve docházeli číst deváťáci prvňáčkům a to bylo pro prvňáčky tak velkou motivací ke čtení, že se zrodil v hlavě paní učitelky nápad, aby se po pololetí role vyměnily a četli prvňáčci deváťákům. Tématicky jsme vybrali knihu Myšáci na první výpravě, protože stejně tak, jako myšáci z knížky, se i naši kamarádi z 9. B vydají brzy na svou první výpravu do světa, do nových škol. Během každotýdenního setkávání vzniklo tak silné pouto a spoustu nových kamarádství mezi malými prvňáčky a deváťáky, že když se přiblížila dnešní poslední hodina společného čtení, bylo to tak dojemné, že velkým žákům, malým žáčkům i paní učitelkám tekly slzy. Byly to slzy radosti, smutku, dojetí. Přejeme deváťákům, aby se jim život povedl a děkujeme za krásné chvíle, které se zapsaly hluboko do srdcí všech.
Mgr. Hana Prášková
vVíce fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Myšáci na první výpravě s 1. B a 9. B
V úterý 16. 6. se žáci 7. tříd vydali na školní výlet do okolí Chýnova.
První část našeho programu patřila Chýnovské jeskyni, která byla objevena v roce 1863 a stala se první turisticky zpřístupněnou jeskyní na území České republiky. Během prohlídky jsme sestoupili do podzemních prostor, kde jsme obdivovali barevné stěny, tajemné chodby i podzemní jezírko.
Po návštěvě jeskyně jsme se přesunuli na velbloudí farmu v Záhosticích. Zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o životě velbloudů a lam. Největší radost nám udělala možnost být těmto zvířatům opravdu nablízku, pohladit si je a vyfotografovat se s nimi. Dozvěděli jsme se také, jak se o ně farmáři starají a jaké mají tyto zajímavé druhy zvířat vlastnosti. Velkým zážitkem pro nás byla i projížďka na velbloudech.
Celý výlet se velmi vydařil. Kromě nových znalostí jsme si odvezli i mnoho zážitků, fotografií a společných vzpomínek.
Mgr. Michaela Divíšková a Mgr. Petra Říhová
V pondělí 15. 6. 2026 se žáci 4. třídy opět vydali na dopravní hřiště do Tábora, aby se pokusili získat průkaz cyklisty. Po příjezdu si zopakovali všechna základní pravidla silničního provozu, která se naučili na podzim. Pak si půjčili jízdní kola a vydali se na praktickou jízdu, během které předvedli, jak ovládají pravidla v praxi. Následoval test, který obsahoval pravidla, znalost dopravních značek a řešení křižovatek. Většina žáků zdárně složila zkoušky a získala svůj první řidičský průkaz – průkaz cyklisty. Moc gratulujeme.
Dana Kotrbová, Lucie Kosobudová Štemberková, Kateřina Filipi
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Čtvrťáci na dopravním hřišti v Táboře
Po úspěšné reprezentaci naší školy na okresním kole, odkud si přivezly stříbrné medaile, dostaly naše volejbalistky příležitost zastupovat okres na krajském finále. Naše děvčata zde rozhodně nebyla do počtu. Po celý den odváděla srdnaté výkony. Postupně vyzvaly ZŠ E. Beneše z Písku, ZŠ Za Nádražím Český Krumlov a ZŠ Zborovská z Tábora. Už jen to že pro všechny tyto týmy byly naše žačky vyrovnanými soupeřkami, je vzhledem k tomu že s volejbalem začaly teprve rok a půl zpátky obdivuhodný. Děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.
Mgr. Matěj Volf
Ve čtvrtek 11.6. tentokrát neusedli prvňáčci do lavic, ale na sedadla autobusu a namířili si to směrem Tábor.
První zastávka výletu byla na Větrovech v zoo, kde na nás už čekala paní chovatelka. Provedla nás celou zoo, vyprávěla zajímavosti o každém zvířeti a dovolila nám také nakrmit daňky a laně.
Po krátkém občerstvení a odpočinku nás autobus odvezl na zastávku Na Parkánech, odkud jsme se vydali přes historické centrum Tábora do Světa s mašinkou. Výstava děti zaujala a než se obě třídy vystřídaly, stihla se i zmrzlina na náměstí.
Navzdory špatné předpovědi se počasí nad Táborem umoudřilo a celý výlet jsme absolvovali v příjemném polojasnu.
Mgr. Jitka Povolná a Mgr. Hana Prášková
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Výlet 1.A a 1.B