Jste zde: Titulní stránka
Back To Top
Lesník Jakub Brichta si pro prvňáčky připravil krásný program. Učil je poznávat les více smysly - zrakem, sluchem i hmatem. Všichni odcházeli moc spokojení a už se těší na další lesní zážitky.
Mgr. Jitka Povolná
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Program ,,O lese" 1.A
Žáci zdolali dvě stě schodů na kostelní věž, odkud obdivovali překrásný výhled na město Tábor a okolí. Zhlédli interaktivní expozici Husitského muzea, která jim představila osobnosti husitského hnutí v čele s reformátorem Janem Husem a vojevůdcem Janem Žižkou. Seznámili se také se strategiemi boje husitů, prohlédli si jejich zbraně a oblékli si drátěnou košili. Sestoupili do táborského podzemí. Prohlídkový okruh vedl několika propojenými sklepy pod Žižkovým náměstím. Dozvěděli se, jak hluboko se nachází, proč se sklepy hloubily i jakou roli hrály v každodenním životě středověkého města. Procházka chladnými chodbami byla pro mnohé z nich nezapomenutelným zážitkem.
D. Kotrbová, K. Filipi
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Výlet do Husitského muzea v Táboře 4.B
Každý rok pořádáme pro žáky devátých ročníků jednodenní cyklistický výlet do okolí Milevska. Letos jsme se rozhodli zkusit tento kurz protáhnout na dva dny - i s „přespávačkou“ ve stanech.
V pondělí dopoledne jsme vyrazili s partou 24 žáků 9. A a 9. B na kolech od naší školy. Po zvládnutí 30 km (s přestávkou na odpočinek a zmrzlinu v Kovářově) jsme trochu unavení dojeli do cíle – na sportovní hřiště do Hrejkovic. Pan školník nám sem přivezl stany, které (k našemu překvapení) zvládly děti postavit docela rychle a samy. A protože nám přálo počasí, mohli si naši cyklisti odpoledne zpříjemnit koupáním v tamním rybníku, volejbalem, fotbalem, kartami nebo odpočinkem. Večer patřil opékání buřtů a zpěvu s kytarou kolem ohně.
V úterý, po vydatné snídani, všichni začali balit a v 10 hodin jsme vyrazili opět na kolech na zpáteční cestu ke škole, která už byla o poznání kratší – kolem 10 km. Po trase nás doprovázel docela silný déšť, ale dali jsme to.
Večeři a snídani nám připravili v hrejkovické restauraci manželé Kováčovi, kterým bychom chtěli ještě jednou touto cestou poděkovat – všem moc a moc chutnalo.
Doufáme, že pro děti byl tento výlet zážitkem, na který nezapomenou. My, učitelé, jsme si to s nimi fakt užili a je nám líto, že tato parta naši školu natrvalo opouští.
Kosobudová Lucie, Haluška Miloš, Volf Matěj
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Deváťáci na cyklistickém výletě 8. – 9. 6. 2026
7.B němčina v kuchyni. Tentokrát sladké téma- palačinky. Žáci si při vaření osvojovali slovní zásobu na téma jídlo.
Tato hodina se velice všem líbila a také si pochutnali- Guten Appetit.
Ing. Helena Pištěková
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 7.B - Němčina v kuchyni
Den plný her si užila 6.B v Písku na lasergame. Nejlepší střelkyní byla Barča Rozhoňová, která se umístila se svým nejvyšším skóre za celý den na prvním místě.
Mgr. Simona Svobodová
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Školní výlet 6.B
Ve čtvrtek 4. června se třída 6. A vypravila do Jump arény Tábor. Žáci si skákání moc užili a před cestou domů se posilnili v Mc Donaldu.
Hana Jeřábková a Andrea Janáčková
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 6.A Jump Arena Tábor
Ve čtvrtek 4.6. vyrazila třída 9.B na školní výlet do Prahy.
Cesta byla pohodová a rychle utekla. Po příjezdu do hlavního města jsme pokračovali metrem na Zličín, kde nás čekal hlavní program dne – návštěva jump parku, kde jsme strávili celé dvě hodiny skákáním na trampolínách. Všichni do toho šli s chutí a elánem vyzkoušet různé skoky, překážky a někdo i salta. Užili jsme si spoustu zábavy, dokonce proběhla i hra na honěnou po trampolínách.
Po sportovním výkonu byli všichni příjemně unavení, ale spokojení. Myslelo se i na doplnění energie v nedalekém obchodním centru.
Počasí nám také přálo - byl to vydařený výlet po všech stránkách.
Mgr.Andrea Lejčarová a Mgr.Matěj Volf